Biuro podróży Primapol | Dąbrowa Górnicza

Wybierz swój język

 

Atrakcje turystyczne: Kraków - muzeum pod Rynkiem – Wieliczka  - Pieniny : Przełom Dunajca – Zakopane 

Atrakcje turystyczne: Kraków - muzeum pod Rynkiem – Wieliczka  - Pieniny : Przełom Dunajca – Zakopane 

1 dzień

Wyjazd rano i przejazd do Wieliczki. Zwiedzanie Kopalni Soli - niepowtarzalny podziemny świat solnych korytarzy i komór wypełnionych wspaniałymi rzeźbami i oryginalną obudową poeksploatacyjną oraz podziemnymi jeziorami solankowymi. Kopalnia znalazła się na pierwszej w historii, prestiżowej liście Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Przyrodniczego UNESCO.

Przejazd do centrum Krakowa. Zwiedzanie z przewodnikiem stolicy Małopolski: spacer Drogą Królewską do Rynku i na Wzgórze Wawelskie, Zamek Królewski, dziedziniec, Smok Wawelski, Katedra z kaplicą Zygmuntowską. Zwiedzanie Starego Miasta: Rynek z Sukiennicami, Barbakan, Kościół Mariacki ze słynnym ołtarzem Wita Stwosza.

Zwiedzanie nowego muzeum pod Rynkiem, jednego z najnowocześniejszych w Europie. Wystawa zatytułowana „Śladem europejskiej tożsamości Krakowa – szlak turystyczny po podziemiach Rynku Głównego" jest fascynującą podróżą w czasie do najdawniejszych dziejów największego placu średniowiecznej Europy. Przenosi nas w czasy funkcjonowania rynku miasta, ulokowanego na prawie niemieckim w połowie XIII wieku. Powierzchnia muzeum wynosi 2000 m² , a zwiedzający schodzą prawie 5 metrów w dół, by tam zapoznać się z najnowszymi, rewolucyjnymi odkryciami dotyczącymi Rynku. Znajdują się tu zabytkowe struktury architektoniczne, pozostałości drewnianych chat, konstrukcje traktów drożnych i gabloty z odkrytymi podczas badań przedmiotami. Multimedialna ekspozycja ilustruje życie codzienne mieszkańców w średniowieczu, a także najdawniejszą historię Krakowa jeszcze sprzed Wielkiej Lokacji z roku 1257. Jednym z ciekawszych odkryć archeologicznych jest cmentarzysko, na które składa się ok. 200 grobów z XI i XII wieku. Czas wolny na Krakowskiej Starówce. Obiadokolacja i nocleg.

2 dzień

Po śniadaniu wyjazd w godzinach porannych. Przejazd do Wadowic -  W miasteczku jest wiele miejsc związanych z dzieciństwem i młodością św.Karola Wojtyły: dom, w którym urodził się przyszły papież z ekspozycją oraz Bazylika, gdzie został ochrzczony, przystąpił do bierzmowania i służył do mszy świętej.

Przejazd do Sanktuarium pasyjno-maryjnego Ojców Bernardynów w Kalwarii Zebrzydowskiej, które usytuowane jest w malowniczej scenerii Góry Żar w Beskidach. Jego historia sięga XVII wieku. Na ogromny kompleks architektoniczny składają się: Bazylika oraz zabudowania klasztorne. Wokół zabudowań na ogromnym obszarze rozciągają się tzw. dróżki kalwaryjskie o łącznej długości 5 km. Całość, łącznie z "dróżkami" została w 1999 wpisana na listę UNESCO. Jest to jedyna na świecie "kalwaria", która znalazła się na tej prestiżowej liście. Podczas zwiedzania warto wejść do bazyliki, zobaczyć zabudowania klasztorne, ale przede wszystkim przynajmniej część kalwaryjskich dróżek. Obiadokolacja i nocleg.

3 dzień

Śniadanie. Przejazd do Sromowców Niżnych – tutaj początek spływu tratwami przełomem rzeki Dunajec przez pasmo górskie Pienin, gdzie rzeka tworzy wiele ostrych zakoli, a ściany skalne osiągają ok. 300 m wysokości. Jest to jeden z najpiękniejszych przełomów rzecznych w Europie. Spływ odbywa się po rzece stanowiącej w tym miejscu graniczny pas neutralny między Polską a Słowacją. Na wysokości najwyższego szczytu Pienin - Trzech Koron rozpoczyna się właściwy przełom - rzeka na odcinku 9 km tworzy 7 pętli między skalnymi ścianami. Czas trwania spływu: ok. 2 godziny.

Przejazd do Zakopanego i zwiedzanie najciekawszych zabytków architektury drewnianej miasta. Wizyta w Kolibie – pierwszej willi zaprojektowanej w "stylu zakopiańskim" przez Stanisława Witkiewicza oraz w kaplicy na Jaszczurówce, również zaprojektowanej przez Witkiewicza na początku XX wieku. Czas wolny na spacer po Krupówkach. Późnym wieczorem powrót.

 

Cena : w zależności od ilości dni (można zrezygnować z pierwszego, lub ostatniego dnia)

2 dni : do uzgodnienia

3 dni : do uzgodnienia

 

CENA OBEJMUJE:

  • przejazd autokarem
  • 3 lub 2 noclegi (pokoje 2,3 osobowe z łazienkami)
  • wyżywienie 2 x dziennie: śniadania,  obiadokolacje;
  • opiekę pilota, opiekę duszpasterską i lokalnych przewodników

CENA NIE OBEJMUJE:

  • biletów wstępu (dla chętnych): Wieliczka : 50 zł, Przełom Dunajca : 50 zł, Kościół Mariacki- 5 zł, Podziemia Rynku: 19 zł, Willa Koliba : 10 zł, obiekty w Wadowicach i Kalwarii Zebrzydowskiej - ok 25 zł.